Ból gardła - środki folk i przepisy stosowane w leczeniu dławicy piersiowej w domu

Angina (angina pharyngis, od łacińskiego Ango - Soul, zgniatanie, wycisnąć, w dawnych czasach - gardło ropucha później - ostre zapalenie migdałków, ostre ciała migdałowatego) - ostrej choroby zakaźnej, lokalne ostrovospalitelnye widoczne zjawiska są wyrażone głównie w tkance lymphadenoid gardła.

Opłaty roślin leczniczych z dławicą piersiową.

Kolekcja 1. Centaury (zioło) - 30 g, rumianek (kwiaty) - 30 g, tym trilistnaya zegarek (liście) - 4 łyżki '30 Mieszaninę wlewów w ciągu 10 godzin w 4 filiżanek wrzącej wody, drenażu. Wypicie szklanki 3 razy dziennie.

Collection 2. Salvia officinalis (li?) - 5 g, waleriany (Root) - 5 g, dziewanny skipetrovidnogo (kwiaty) - 10 g, prawoślazu pospolitego (kwiaty) - 10 g, żywokost (korzenie) - '15 4 łyżki Mieszaninę sugerowane przez 10-12 godzin, w litrze wrzącej wody, drenażu i ogrzano do gardła 6-7 razy dziennie.

Zbierz 3. Koper jest zwykłym (owoce) - 5 g, pięciornik wyprostowany (kłącze) - 15 g prawoślaz lekarski (korzenie) - 15 g, dąb szypułkowy (kora) - 15 g, Salvia officinalis (liście) - 15.

Łyżeczki nalegają mieszaniny w zlewce zimnej wodzie przez 5 godzin i wywaru gardła krtani.

telewizja Demchenko, miasto Szeroki

Traktuję tę chorobę szybko. I pomaga mi naftę i sól. Biorę mu butelkę pół litra i wlać 3 łyżki sól. Umieścić w naczyniu z zimną wodą tak, że woda może dotrzeć do szyjki, a następnie na ogień. Po pierwsze, powinien być delikatny, tak aby nie wybuchnąć szkła. Po gotowaniu wrzenia przez pół godziny bez pokrywy. Lek jest gotowy. 1 łyżeczka ostuzhennoy nafta wlewa się do wnętrza gardła, starając się nie spaść na języku i pić pół łyżeczki oleju roślinnego. To wszystko. Odzyskiwanie występuje tylko po 2-3 dniach. Razem z oczyszczonej krwi w całym organizmie.

Katarzyna Frindak, Kijów

Gdy ból gardła, trzeba wziąć 1 łyżeczka popiół lepsze drewna, TSP 0,5 sole rozdrobnione w proszku, wymieszać. Do tej mieszaniny zwilża zanurzyć palec ból gardła i wytrzeć miejsca. 2-3 takie procedury - i ból gardła nie ma śladu pozostaje.

Nadieżda Stepanovna Ogar, s. M.Belozerka

Kiedy angina dłoń prawą ręką trzeba ścisnąć za gardło, a lewą rękę - umieścić na tylnej części głowy. Procedurę tę powtarzano przez 5-6 dni w szeregu przez 15 minut dziennie.

Podczas uruchamiania dusznicy zapotrzebowanie na kilka godzin (1-2) Celi żucia miodu. Próbowałem tej metody, będziesz natychmiast zapomnieć o dławicy piersiowej.

Ludmiła Yaremenko, Odessa

Znak 2 szklanki wody (jedna z lodowatą wodą, a druga z wrzącej wody). Jeden palec zanurza się wrzącą wodą i od strony, gdzie większa zapalenie palców do wody z lodem (czas zanurzania).

Weź dużą cytrynę. Odciąć górę i ssać cały dzień, aż cytryna nie jest koniec. Przechodzi dziennie.

Jak cud ssać propolis.



Evdokia Iwanowna Nikołajew, Odessa

Byłem często chory z dławicą piersiową, a ja zaleca się pić Kombucha. Zrobiłem uruchomić, a teraz mam to ciągle żyje. A ja ją pić regularnie, boli mnie gardło. I nie był to przypadek, jeden z moich przyjaciół zachorował na dusznicę bolesną, temperatura była poniżej 400, a spotkanie nie można przegapić. I przyniósł go do domu z 0,5 litrami grzyba rozcieńczonego mocnego herbaty z cukrem (grzyby była stara i bardzo kwaśnym). Przyjaciel pił tej herbaty, był temperaturę snu, i to zwykle uczestniczyli w spotkaniu. Grzyb, który normalizuje kwasowość żołądka i ma doskonałą gasi pragnienie i jest doskonałym profilaktyczny przeciw dławicy piersiowej.

E. Shovkoplyas, miasto Perewalsk

Ruszt pełnej szklanki surowych burakach czerwonych, wlać 1 łyżkę 6% octu, aby domagać 4:00, wycisnąć sok i płukać codziennie rano. Sok gotować wieczorem, umieścić w lodówce i podgrzewanie w godzinach porannych.

Lydia Kutsenko, Krzyworoska

Take 1 butelka piwa wlewa się do małej misce emaliowanej 1/2 szklanki piwa i doprowadzić do wrzenia, ale nie gotować, i od razu zacząć pić łyżkę ciepłej powoli. I tak dzień 4-5 razy. Pomaga nawet z ciężkim zapaleniem migdałków. Jeszcze zanim służby w armii mojego syna, Komisja wysłała do pracy, ale po prostu zaproponował ten przepis. Gdzie wszystko przejść? Jak dotąd, nie ma problemów z tamtejszej gardła.

Praskovya Atonovna Barilo, Zaporoże

Aby usunąć temperaturę na przeziębienie, grypa, i tak dalej. N., nawet bardzo wysokie, szczególnie dla tych osób, które są uczulone na leki lub chore nerki, wątroby i żołądka, kupić świeże kwaśny twaróg na rynku. Take 2-3 łyżki co 15 minut, nie ściśnięte przez 2-3 godzin. Temperatura znikają, a stan się poprawia.

Jeśli ból gardła (nawet owrzodzenia), spłukać go co godzinę następujące rozwiązanie: 1 łyżka ocet w 1 filiżanki gorącej wody. Szyja trzeba owinąć świeże nieogrzewany ser.

M.N.Bugrova, Czernihów

Środki ciepła. Kiszony ogórek cięcia w pół i pokroić strony dołączyć do podeszwy. Nosić skarpetki, a następnie do plastikowej torby i jedną skarpetkę i iść do łóżka. Zbierać ciepło. znormalizowane temperatury.

Swietłana Butkova, Swierdłowsku

Przepis z ropne zapalenie migdałków. Było to w roku 1980. W pracy zajęło jej synowie pozwala na obozie nad morzem. A dzień przed wyjazdem młodszy syn skarżył się na ból gardła. Co robić? Już myśleliśmy, że pozwolenie nie będzie. Potem wziął 3-litrowych puszek, jeden zrobiony wywar z dziurawca, drugi spread przegotowanej wody z octem jabłkowym, a trzeci wypełnione bulion rumianku.

Wlewa się do szklanki wywaru z dziurawca (nie pełnej i pół). Płucze się w ciągu 3-5 minut. Po 30 minutach wlać pół szklanki wody z octem jabłkowym, pół godziny - stokrotkę i znowu pół godziny później - dziurawiec woda-stokrotkę. I tak to idzie w kółko co pół godziny. Rano, syn był całkowicie zdrowy. Po tej procedurze, a nie syn morze skarżył gardle. A on był już 28 lat.

Życzę wszystkim dobrego zdrowia i szczęścia.

E.A.Krukovskaya, Dniepropietrowsk

Testowane środki folk leczenie anginy

Przez wiele lat, to znaczy testowane wielokrotnie.

Czując ból w gardle, bez zwłoki, konieczne jest kilka razy dziennie, a przed snem płukać gardło następnego rozwiązania. W jednej filiżanki gorącej wody - 1 łyżeczka sól. Can 0,5 łyżeczki sól 0,5 łyżeczki soda do pieczenia. Dobre płukanie gardła, żuć na małym kawałku czosnku (ząbki pół średniej). Wytłoki może pluć i przełknąć sok, chwytając miód, jeśli w ogóle, a jeśli nie, będzie musiał cierpieć goryczy. Nocą wypić gorącą herbatę i zrobić z tą samą procedurą. Po tym, nie pić i nie jeść, owinąć szyi wełniany szalik lub chustę. Jeśli na drugi dzień ból będzie odczuwalne w gardle, a następnie powtórzyć procedurę. Po pełnym utwardzeniu klatki piersiowej podczas mycia do mycia zimną wodą, można zapomnieć o bólu gardła. Gardło należy także przepłukać zimną wodą.

Tatiana Fedotovna Shevchenko, Krzyworoska

Chcę napisać o leczeniu dusznicy bolesnej. Sposób, że ja osobiście sprawdził się.

Byłem chory z dławicą kilka razy w roku, mam to było przewlekłe. I po uruchomieniu jesień, zima lub wiosna, byłem chory, prawie co miesiąc.

Byłem jeszcze młody i pracował w handlu, cały czas z ludźmi, a jego szyja została trwale owinięty szal z piór. Kiedyś przyszedł do naszego sklepu lekarz zapytał mnie, dlaczego chusteczką. Powiedziałem mu o problemie. I poradził mi, aby wykonać następujące czynności. Gdy tylko zaczyna łaskotać, aby kupić butelkę piwa w gardle. Nocą do ogrzania szklankę piwa, prawie doprowadzić do wrzenia, ale nie do wrzenia. Więc zrobiłem. A potem po prostu poszedł spać i pić małymi łykami, aż każdy pił, a następnie dołączane się i poszedł do łóżka. I pomagał 2 razy, następnie 3 razy. To jak ja wyleczył mnie ból gardła. Teraz pozwolę sobie do picia wodę, a nawet kompot z lodówki.

Anna Nikolaevna Doroszenko, Czernihów

Wlać do misy do szklanki wody, wlać 2 filiżanki any. Gotować przez 15 minut. Następnie wyrzucić nasiona oraz w bulionie dodać 2 szklanki miodu, jednocześnie kontynuując do wrzenia, dodać 1 łyżkę koniak. Take 1 łyżka co 30 minut.

VG Chayun, Dniepropietrowsk

Kompresować na szyi (nawet w wysokich temperaturach): zwilżyć szmatkę w gorącej wodzie, wyżymać, szybkie proste mydło mydło, ciepła dołączyć do szyi, jest pożądane i w tył głowy, górnym papieru kompresji i ciepłym wełnianym szalikiem. Się rano wszystko minie, ale może pojawić się zaczerwienienie na skórze, która odbędzie się następnego dnia. Lub kawałek propolis mogą być dociskane do zębów jak guma do żucia, i spać do rana - bez bólu, bez temperatury, nie kaszel nie pójdzie.

AV Ohrimets z. Pinczuk

Kiedy angina 1 łyżeczka tartego chrzanu wlać 1/3 kubka wrzącej wody, pozostawiając infuzji do rana. Pić 3 razy dziennie, powoli połykania.

Angina. Mam ból gardła i byłem jego leczenia pomyślnie, zjadł 0,5 kg cytryn, płukano i namaścił je Lugola przesadzone. Wysychają śluzowych i zapalenie krtani to się zaczęło. Gardło boli mnie 2 miesiące. Lekarz wyznaczony rumianek płukania i antybiotykami. Ale nic nie pomogło. Myślałem i umrzeć z tym ból. Ale potem kazano smarować olejem gardło rokitnika. Przez dwa dni wszystko poszło. Peel oleju po 2 godziny na łyżeczkę. I to jest bardzo dobre dla ból gardła. Zmniejsza stan zapalny, zabija zarazki. Bardzo dobry produkt. Dobry dla wszystkich, aby mieć w domu. Dobre leczy rany, oparzenia. Jest to dobry środek przeciwzapalny.

Kiedy ból gardła gargle na 0, 5 litra wrzącej wody 1 wycisnąć cytrynę i 1 łyżkę miód. Niemowlęta (1 łyżeczka miodu cytryny piętro).

Tatiana Gulaya, Severodonetsk

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
© 2021 po.ungurury.ru