Środki zaradcze ludowej oparzenia

Wszystko, co czasami znajdujemy się w sytuacji, w kończącym się z jakiegoś urazu domowymi. Często jest to uraz zostaje rozlane kubek z gorącą kawą lub gorącą wodą z pęknięciu imbryku, a nawet gorzej - rozlane w ręce wrzącym olejem, itd.

W takich chwilach jest zagubiony i nie wiem co robić. Szacunek do użytku służbowego w tym artykule - i nagle pamiętać, broń Boże, się przydać.

Chcę podzielić się z wami moją wiedzą, w oparciu o własne doświadczenia i odejmuje dane z innych artykułów.

Przykłady oparzenia w moim życiu było tyle - i zaniedbaniem, a śmiertelny wypadek iz powodów nie zależnie od nikogo. Za każdym razem myślałem o prostych rzeczy trzeba wiedzieć wszystkiego.

Pierwszej pomocy na oparzenia skóry

Więc przede wszystkim trzeba myj ręce. Czystość i sterylność nawet chroniąc przed ewentualnym zakażeniem otwartych ran na uszkodzonej powierzchni skóry. Jeśli istnieje zanieczyszczenie w uszkodzonej powierzchni skóry - trzeba bardzo dokładnie umyć wodą z mydłem, a następnie w lewo pod bieżącą zimną wodą przez 10-20 minut, tak aby nie sprowokować dalsze pogłębienie rany oparzenia.



Po umyciu i chłodzi ranę, konieczne jest osuszyć czystą suchą tkaniną, korzystnie sterylne. Przechowywać zawsze w apteczce w tym sterylnym bandażem.

Ponadto, powinny być stosowane do spalonego powierzchni skóry specjalny środek na oparzenia. Wiele z nich - to maści, żele, pianki, przeznaczony do wcześnie gojenie oparzeń.

Jak używać jeśli nie ma specjalnej maści i pianki w momencie urazu? środki zaradcze ludowej oparzenia! Wiele źródeł ostrzega dotkniętych przez mieszanie tłuszczów w uszkodzonym obszarze - masło lub olej słonecznikowy, etc. Jest to związane z faktem, że spala olej na powierzchni tworzy cienką błoną nieprzepuszczalną świeżego powietrza do rany i ciągnąc energię cieplną.

Jednak, jak pokazuje praktyka, nie wszystkie, ale niektóre z tych środków na podstawie tłuszczu mają wielki wpływ na proces gojenia oparzeń.

środki zaradcze ludowej oparzenia

Narzędzia te obejmują tłuszcz gęsi, olej z rokitnika i olejowy roztwór witaminy A, sprzedawane w aptekach w postaci kapsułek (mam go cały czas jest w domu apteczce). Jeśli nic z tego nie jest w zasięgu ręki, dopasowanie i tarty marchew na drobnej tarce - zawiera dużo witaminy A. tarty nakładki na górze oparzeniu.

Jednym ze sprawdzonych środków ludowej na oparzenia - pomóc obszaru palony świeży mocz, czyli mocz. Tak, tak! Jest to proste narzędzie, w wielu przypadkach, nie tylko przyczynia się do szybszego Odzyskiwanie po oparzeniach, ale także pozwala uniknąć infekcji i innych niekorzystnych skutków post-burn. Sprawdź na własne oczy! Można zastosować okład z moczu i zmienić go kilka razy dziennie.

Jeśli nie chcesz zastosować nawet jeśli skuteczne, ale taki niezwykły sposób leczenia, spróbuj innego: dołączyć do rany umyć i pokroić wzdłuż liść aloesu i bandaż - to zapobiec powstawaniu pęcherzyków.

Kiedy oparzenia pierwszego stopnia mogą być stosowane do ból miejscu bita białka. Jeśli spalone gardło, trzeba pić wodę zmieszaną z surowego białka.

Kiedy już traktowane ranę i stosować kojący i gojenie się ran, konieczne jest nałożyć na obszarze dotkniętym sterylnym bandażem. Jeśli nie ma bandaż lub sterylny opatrunek prasuj gorące pieluchy żadnego czystego żelaza lub ręcznika i odnoszą się do rany.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
© 2021 po.ungurury.ru