Stymulacja owulacji: opinie. Leki i środki folk stymulujące owulację

Każda kobieta prędzej czy później decydują się zostać matką. Ale, niestety, nie każdy jest w stanie zajść w ciążę szybko. Stymulacja owulacji - jeden z najbardziej powszechnych sposobów leczenia niepłodności. Metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają zdrowe jaja w jajnikach powstają, ale nie dojrzewają. Przed powołaniem stymulacji lekarz musi przeprowadzić badania i ustalenie optymalnego sposobu i przeciwwskazań.

Leki do stymulacji owulacji

Jeśli nie ma przeciwwskazań do stymulacji, lekarz powinien wyznaczyć obaj partnerzy zrobić test i zrobić test. Jeśli to konieczne, kobiety ocenić drożność jajowodów.

Zgodnie z ogólną zasadą, w celu stymulowania owulacji powołać preparaty na bazie gonadotropin. Jest to szczególnie hormon odpowiedzialny za pracę narządów płciowych. Najczęściej stosowane leki - jest Clomid, Menopur, Gonal-F. Zazwyczaj są one stosowane w postaci zastrzyków, które sprawiają, mięsień lub podskórnie. Czas trwania leczenia ustala lekarz.

Stymulacja owulacji: Opinie



Clomidu stymulacja zaczyna się od minimalnej dawki. Podczas leczenia, kobieta powinna postępować zgodnie z temperatura podstawowa i kontrolować poziom hormonów. Lekarz ma obowiązek zrobić USG w celu monitorowania reakcji jajników i jaj dojrzewania.

Dawka Menopur dobierane indywidualnie w zależności od odpowiedzi jajników. Aby to ustalić, lekarz musi przeprowadzić kontrolę jajników na leczenie. Leczenie rozpoczyna się zwykle w ciągu pierwszych 7 dni cyklu miesiączkowego w dawce 75-150 ME dziennie w ciągu tygodnia.

Gonal-F Leczenie rozpoczyna się w ciągu pierwszych 7 dni cyklu. Stymulację przeprowadzono wyłącznie pod kontrolą USA lub jajnika stężenie estrogenów. Leczenie rozpoczęto dziennej dawce 75-150 IU, stopniowo zwiększając do 37,5-75 jm. Lek powinien być monitorowany przez lekarza.

W okresie owulacji stymulacji specjalista może zalecić aktywny seksualnie z partnerem.

Stymulacja owulacji środków ludowej

Pomimo różnych leków, wiele kobiet wolą naturalne sposoby pobudzania owulacji. Metody leczenia ludowe obejmować podawanie wywary i napary z ziół leczniczych.

  1. W pierwszej części cyklu zaleca się pić napar z szałwii. Aby przygotować wlać 1 łyżka. l. szałwii 1 łyżka. wrzącej wody. Nalewka podjęte 4 razy dziennie. Salvia promuje dojrzewanie jaj i innych endometrium gromadzeniu. Niezbędnych warunków dla ciąży.
  2. W drugiej połowie cyklu zaleca się pić brandy z macicy górskich. Zawiera progesteronu, hormonu niezbędnego do poczęcia. Rosół z wyżynnego macicy przygotowuje się tak samo jak szałwia (1 łyżka. L 1 p. W wodzie). To idzie dobrze z czerwonym pędzlem wyżynny macicy.
  3. Wiele kobiet do stymulacji jajników pić wywar z płatków róży. Wlać 1 łyżkę. l. różowy lub płatki białej róży 200 ml wrzącej wody. Umieszczono w łaźni wodnej w ciągu 15 minut, ma bulionu przed snem, przez 1 godzinę. L.
  4. Czasami owulacji spowodowany przez mumię. Największy efekt osiąga się przy równoczesnym zastosowaniu mumii kruszyny, sok z pigwy i marchewki. W celu przygotowania mieszanki oznacza mumię z jednym soku w stosunku 1:20 i ma na czczo, 2 razy dziennie.
  5. Stymulowania owulacji, można użyć aromaterapii. Odpowiednie oleje obejmują oleje cyprysowy, anyżu, bazylii, szałwi, geranium i lawendy. Te środki mogą być dodawane podczas kąpieli lub w zapaloną świecą.

Odnosząc się do medycynie ludowej do stymulacji owulacji, należy skonsultować się z lekarzem.

Stymulacja owulacji Clomid: Opinie

Stymulacja owulacji: Opinie

  • Alina, 34 lat: przyjmowanie leku, jak to jest napisane w instrukcji, pod nadzorem lekarza. Pomogłem z 2 poł. Brak efektów ubocznych i alergii na Clomid nie było. Urodziłam normalnie. Córka 8 lat. Druga ciąża nastąpiło bez otrzymywania preparatów medycznych. Nie żałuję biorąc Clomid.
  • Ekaterina, 26 lat: I Clomid nie pomoże. Owulacja nie doszło, mimo że pęcherzyk był. Lekarz, nie powiedział, dlaczego lek nie może mi pomóc, ale powołany iniekcje ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej. Tak pomogli mi.
  • Julia, 24 lat: I pomógł w przygotowaniu trzeciej próbie. Teraz jestem w ciąży 7 miesięcy i czuję się dobrze. Ciąża przebiega bez żadnych komplikacji. Wdzięczny za to, że lekarz wyznaczył mi Clomid. "
  • Natalia, 27 lat: Mam długi czas nie było żadnej owulacji, więc lekarz przepisał Clomid. Propylo 4 wraz ze zwiększeniem dawki, ale wynik jest zerowy. Dlaczego jest to, że nie wiem. Może po prostu nie pasuje do leku.
  • Olga, 23 lat: nie mogłam zajść w ciążę przez rok. Prawdopodobnie pełnił aborcji medycznej. Według lekarza, wziąłem pełny przebieg Clomid. Po otrzymaniu mój początek jest ciągle w głowie. I zaprzestania przyjmowania leku, ale ciąża nie przyszedł.

Stymulacja owulacji - to świetny sposób, aby rozwiązać problem niepłodności. Przed zastosowaniem leków stymulujących owulację, że należy skonsultować się z lekarzem. On ciebie optymalny i bezpieczny lek, przepisać dawkę i będzie nadzorować jego działanie. Jeśli zdecydujesz się na odnoszące się do metod krajowych, trzeba również skonsultować się z lekarzem, tak aby nie uszkodzić swoje ciało do samoleczenia.

Zobacz także: Ile mieszka jajo po owulacji?

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
© 2021 po.ungurury.ru