Łupież - nie zawsze problem medyczny



Jestem dzieckiem wojny. W trudnych latach powojennych nie było różne produkty kosmetyczne do pielęgnacji włosów, więc moja matka zawsze umyłam włosy ciepłą wodą i delikatnym mydłem „Truskawki”. Potem była „jajo” mydło i „lanolina”. Inne środki do mycia włosów, nie bylo.Inogda przemyć napar z korzenia łopianu włosów, używany do tego i lubczyk rosołu. I, o dziwo, nie ma łupież i łojotok ja tam nie było, a włosy zawsze krzywego i krasivye.Kogda poszedł do klasy 5, najpierw kupił w szamponie drogerii i umyła głowę z nim. To był cud - świeciło włosy, rozlewając na plecach, jak jedwab. I nie mógł pomóc, podziwiając ich piękno. Ale radość trwała krótko. Wkrótce stało się suche włosy, końce wychłostać, a skóra głowy była pokryta wieloma łupieżu. Trwało to przez kilka lat. Potem przeczytałem gdzieś, że jest łojotok (choroby grzybicze skóry) i zaczął pocierać ją w skórę głowy różne maści z powodu tej choroby. Ale wszystko było na próżno - po każdym włosy umyć wszystkie powtarzające się i formuje skupiska łupieżu na skórze głowy szampon strupya.Odnazhdy całość nie była, i zaproponowano mi zamiast kupić mydło w płynie z dodatkiem oleju z rokitnika. Oczywiście, byłem rozczarowany, ale kupiłem bo nie było alternatywy. Wróciłem do domu, umyła włosy z tego mydła, suszy włosy podczas czesania i zobaczył, że skóra była czysta, ślady łupieżu lewo. Początek i nadal używać tego mydła, z przyjemności oglądania czystą skórę głowy i podziwiając jej piękny volosami.No raz w sprzedaży takich mydeł nie, ale istnieje wiele różnych szamponów. Próbowałem wszystkie z nich, a jak wynika z moich włosów spadł ponownie w wielu łupież i włosy zaczęły rozdwajaniu. Zwłaszcza te zjawiska nasiliły się po stężonym shampuney.Vskore zauważyłem, że mój raz grube włosy zaczęły się przerzedzać i przypomniał insygnia (reszty otchesa włókien lnianych). Wtedy zacząłem intensywnie leczony. Zetrzeć cebulę, wycisnąć sok z niego, a mama przetarła mi ją do korzeni włosów. Po tym nosił na głowie plastikową torbą, związany z ręcznikiem i pozostawić na 2 godziny. Potem umyła włosy „dzieci” mydłem i spłukać wywar z korzenia łopianu. Procedura być wykonywane 2 razy w tygodniu. To potraktowano w taki sposób głowicy obróbczej mydła o 2 mesyatsev.Posle tylko „dzieci” mydła i płukania włosów wodą i żółtka jaja (żółtka świeżych jaj rozpuszcza się w ciepłej wodzie). W rezultacie włosy stają się ponownie puszyste i błyszczące i łupież i łojotok, a nie ślad. Doszedłem do wniosku, że moja skóra głowy nie robi szampon i zatrzymał ich polzovatsya.Esli zhirneyut włosy, a następnie przemyć je po umyciu wodą z octem. Stężenie wodnego roztworu kwasu octowego wszystkim należy określić się jako oleista włosów na siebie. Następnie włosy nie muszą być myte raz na dwa dni, a wystarczy raz w tygodniu. Teraz czasami używam szamponu, ale moje włosy po prostu reagują na niego tak, jakbym był cały dzień w słońcu z odsłoniętą głową. skalp piecze jak spalone włosy i łupież ponownie zacznie spadać. Polecam każdemu, kto cierpi z takimi zjawiskami, zwłaszcza zwrócić uwagę na to, czego umyć włosy. Starałem się używać do mycia szampon do włosów dla łupież, ale takie rzeczy jak reklamy, nie czuł. Wierz mi, łupież - nie zawsze jest problemem medycznym. Doświadczyłem tego sam. Kto chce - sprawdź.
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
© 2021 po.ungurury.ru