W ciągu 30 lat, pacjenci z nadciśnieniem tętniczym były: nie zgubić i dolegliwości krawężnik

Witam, „Babcia!”

Kiedy byłem młody, jak większość ludzi, którzy nie trzymają się diety, jeść dużo tłuszczowych, ciast i słodyczy, w ogóle, wszystko, co było dla mnie pyszne. W wolnym czasie godzin leżąc na kanapie oglądając telewizję i myślę, że prowadząc zdrowy tryb życia, jak nigdy nie palił, a prawie nie pił alkoholu. Ale gdy ciśnienie krwi i był przerażony, bo to było bardzo wysokie. Tak więc w wieku 30 lat stałem nadciśnieniem.


Normalizować ciśnienie wziął różnych leków, ale mimo to nadciśnienie jest aktywnie rozwijał. Negatywny wpływ na choroby serca, naczyń krwionośnych, nerek, oczu i innych narządów. Zacząłem aktywnie leczonych pacjentów hospitalizowanych i leczonych ambulatoryjnie, ale po każdym przebiegu terapeutycznego odczuwalne jedynie krótkotrwałą poprawę, a następnie ponownie sam stwierdził nadciśnienie ciśnienie i ból głowy.




Moje życie stało się nie do zniesienia. Zdając sobie sprawę, że leki nie może mi pomóc, postanowiłam połączyć je z folku. Ale od czego zacząć? Myśląc, zdałem sobie sprawę, że pierwsza pozycja na moich rekreacyjnych i terapeutycznych programów powinny zostać poddane przeglądowi mój styl życia i radykalny zmienić.

W pierwszej chwili zmieniony dietę i zaczęła jeść nie tak smaczne, a fakt, że jest on przydatny do mojego ciała. Nie ma wątpliwości, kropli i, że w celu osiągnięcia co najmniej najmniej wyniki przezwyciężenia nadciśnienie, to powoli i równomiernie, aby osiągnąć utratę masy ciała (a potem waży więcej, niż 90 kg). Aby osiągnąć ten zbilansowanej diety i aktywnego stylu życia.

Kawa i herbata czarna w codziennej diecie, ponieważ pobudzają układ nerwowy, co znajduje odzwierciedlenie kolei na tonie naczyń krwionośnych, co prowadzi do ich skurcze i zwiększyć ciśnienie, zmieniłem na zielone i ziołowe mięta, melisa, waleriana , pospolity, głóg i chmielu. Wybór tych roślin nie była przypadkowa. Fakt, że łagodzą one układ nerwowy i przyczynić się do poszerzenia światło naczyń krwionośnych, co prowadzi do spadku ciśnienia. Ja też całkowicie zrezygnować z cukru i zastąpienie go z miodem i solą, która zamiast zaczęli używać suchej morze jarmuż. Od wielkiego zła organizmu są tłuszcze zwierzęce i postanowił z nich zrezygnować, zastępując kukurydzy i olej lniany. Wyeliminuj z diety tłuszczowe produkty mleczne, zamiast zaczęli używać niskotłuszczowe mleko, kefir, kwaśne mleko i ser z kwaśnego mleka.

Ziemniaki i ryż, Wymieniłem gryki, jęczmienia i owsa kasze. Dałem się chleb pszenny, jedzenie zamiast żyta, a także regularnie kiełkowały i jedzenia całych ziaren pszenicy, grochu, kukurydzy i soi. Poza tym wszystkim, jedno z pierwszych miejsc w mojej mocy dano kapusta, buraki, marchew, seler, pasternak, topinambur, ogórki, bakłażan, koper, pietruszka, a także zupy z tych warzyw. Czosnek, cebula, jabłka, gruszki, jagody i zioła były również stale na moim biurku. Ja też zjadł soczewica, soja, zielona fasola i groch, przyczyniają się one do spadku ciśnienia.

Jednak aby w pełni przezwyciężyć nadciśnienie, nie tyle dla mnie po prostu zjeść. Zdając sobie sprawę z tego, zacząłem aktywnie angażują się w aktywności fizycznej, starając się pracować więcej i mniej fizycznie siedzieć lub leżeć przed telewizorem. Tak, cały czas pracuje na siebie i radzenia sobie z chorobą. Przez dziesięciolecia, moje ciśnienie krwi utrzymuje normalne i nigdy nie wschodzi.

Radzę wszystkich pacjentów z nadciśnieniem nie siedzieć bezczynnie i podobnie jak ja, kompleksowego podejścia do choroby. Zobaczysz, niedługo będzie można zapomnieć o nadciśnieniu tętniczym.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
© 2021 po.ungurury.ru