Sekret zimnych rąk i stóp kobiet

Sekret zimnych rąk i stóp kobiet Często słyszę: „Och, masz takie zimne ręce!”. I rzeczywiście, moje ręce i nogi są zawsze zimne nawet, czasami nie można ich dotknąć, są jak sople. I poważnie zacząć myśleć o tym. Po tym wszystkim, pamiętam moje zimne dłonie i stopy, nawet we wczesnym dzieciństwie, ale często myślał, że wyjaśnienie leży w niedostatecznej opieki. Mimo to postanowiłem zbadać tę kwestię głęboko mnie martwi. Byłem mile zaskoczony, aby dowiedzieć się, że kluczem do zimnych rąk i stóp kobiet ujawnione.

Okazało się, że jest to naturalny proces, który pozwala na ludzkie ciało, aby zachować wszystkie jego najważniejsze narządy do życia w stanie ciepłym i bezpiecznym. Wszakże wszyscy czujemy zimna w dłoniach i stopach, gdy temperatura spada powierzchni naszej skóry. Jednak należy zauważyć, że u kobiet, jest o wiele szybciej, ponieważ są one bardziej wrażliwe i natychmiast poczuć zmiana temperatury jest silniejsza niż mężczyzn. Profesor z Uniwersytetu w Portsmouth Maykl Tipton powiedział termoreceptorów które są blisko do warstwy skóry ludzkiej, natychmiast zaczynają reagować na nagłe zmiany w powietrzu.



Wiadomo, że regulacja temperatury ciała, jest bezpośrednio zależna od ilości krwi w organizmie i jego przepływu w naczyniach włosowatych. W odpowiedzi na spadek temperatury termoreceptorów wywołać zwężenie naczyń włosowatych, kierując w ten sposób przepływ krwi w sercu, wątrobie i innych żywotnych organów. W ten sposób, wraz z przepływem krwi do organów wewnętrznych i wchodzi ciepła. Wszystko to ma swoją nazwę - zwężenie naczyń krwionośnych. Przy niższych temperaturach, krew wprowadza kończyny człowieka nie jest w takiej ilości, która w normalnych warunkach, a czasami mniej. Dla porównania, w normalnej temperaturze przez naczynia krwionośne rąk i nóg jest zmuszony 2-3 litrów krwi, przy zimnym kończyny mogą wchodzić tylko 0,02 litrów krwi. Na tej podstawie ludzkie ciało zadecyduje, że lepiej jest pozostać bez kończyn niż bez przeszukiwanych ważnych narządów. Tylko z tego powodu, bardzo zimne dłonie i stopy skóra staje się biały lub niebieski kolor, a ci, którzy padli ofiarą odmrożeń, utraty palców lub kończyny.

Zaobserwowano, że proces ten zachodzi u kobiet znacznie ciężej niż mężczyźni. W konsekwencji skóra otrzymuje mniej krwi, a więc słabsza płeć trzeba już do ogrzania dłoni i stóp.

Badanie, przeprowadzone w roku 1998, w którym udział wzięło ponad 200 osób, pokazują, że kobiety temperatura ciała jest wyższa niż w przypadku mężczyzn, ale mimo to dłonie kobiece mają niższą temperaturę. Ujawniając wyniki badań, stało się tajemnicą poliszynela, że ​​w zwężenie naczyń krwionośnych u kobiet dotkniętych estrogenów - żeńskich hormonów. Znaczna ilość estrogenu, promuje wysoką czułość kobiet do zmieniającego się klimatu. Zmiana ilości estrogenów zależy od cyklu miesiączkowego, a to służy do ochrony kobiety i jej nienarodzonego dziecka w czasie ciąży. Ta cecha kobiecego ciała ujawnia kolejną tajemnicę: z tego samego powodu, kobiety stanowią 10% więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. Tkanka tłuszczowa utrzymuje ciepło w narządach wewnętrznych, ale skóra jest pełna ludzi chłodniejszych.

Co możemy zrobić, aby ogrzać ręce i nogi? Eksperci twierdzą, że nie ma nic lepszego niż lekkim opłat, przywrócenie dobrego przepływu krwi do kończyn, co pozwala nam poczuć ciepło w palcach. W zimie, gdy ludzie zapominają o ćwiczeniu rozpocząć nieprzyjemne problemy kończyn zamrażania. Ten problem można łatwo rozwiązać, jeśli wziąć 10-15 minut dziennie, aby naładować lub inne aktywności fizycznej. I zaledwie kilka minut poczujesz wynik. Niestety, fakt ten nie anulować specyficzną fizjologię nasze kobiety, ale pociesza fakt, że chociaż mamy zimne dłonie, stopy, ale nasze serce jest zimne nigdy nie będzie!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
© 2021 po.ungurury.ru