Astma oskrzelowa: leczenie - leki ludowe i recepty

B p o n s i L a i a t y m (Astma oskrzelowa) - choroba alergiczna z mniej lub bardziej ograniczony, typowy obraz kliniczny, w którym centralne miejsce zajmuje uduszenia z powodu naruszenia obturacji oskrzeli.

Astmę mogą być leczone, jeśli korzenie bulion picia Viburnum 2 garści Viburnum się 2 litrami wody. Gotować przez 30 minut. Pić przez cały dzień. Wtedy nie ma dodać 2 garści i ponownie zagotować napój. Pić w ciągu miesiąca. Niższe korzenie rzucać ponownie dodać 2 garści i ponownie zagotować.

L.I.Kiseleva, Krzyworoska

Astma dręczyły mnie bardzo dużo. Atak za atakiem, wysiłek duszności. Czy przedsiębiorstwa stały się „dym” więcej, bardzo osłabiony po raz nie wiem. Pracownik spojrzał na mnie i powiedział: „Słuchaj, jesteś tyle pigułki do podjęcia - wkrótce wątroba nie proszę przejść do spojrzenia na trawie do tabletek, ciało zostało użyte do, i nie próbował zioła Oto moja matka na astmę rozmarynem z pokrzywy napojów ... tylko, że i zapisane. " Ja także postanowiłem spróbować nie obraża kobietę. I dyktował mi go następnego dnia i ziołami przepis z moja matka przyniosła. I zaczął warzyć w wieczór 1 łyżka rozmarynu i 1 łyżeczki pokrzywy jednego litra wrzącej wody. Widziałem cały dzień w pracy pół szklanki. To stało się łatwiejsze do czwartego dnia. Pragnę zauważyć, że na trzecim piętrze, prawie bez powstania duszności. Potem ataki stały się rzadkością, a nie jako silny. Wierzę w moc ziół. Z jednej żalu później. Jeśli przed umysł był w mojej głowie, a potem choroba nie byłoby tyle nabył. A teraz ... Teraz zdecydowałem się żyć tak, spróbuj wyobrazić sobie pieniądze ludzi bez tabletek. Wiele dobrze pomaga.

Valentine Umantseva, Nikopol

Leczenie astmy zielonej glinki bentonitowej. Większość dróg oddechowych pojawia się zwykle w dzieciństwie z powodu chorób układu trawiennego i powoduje gromadzenie się śluzu w oskrzelach i płucach. Jeśli istnieje odkrztuszanie, to nie martw się o to. Jeśli toksyczne substancje nie występują w organizmie i gromadzą się szkodliwe drobnoustroje, w tym przypadku pilną potrzebę pomocy zielonego glinki bentonitowej naprawić słabe funkcjonowanie jelit, a dopiero potem do leczenia choroby w miejscu jego manifestacji. W przypadku wysokiej temperatury, pić tylko napoje, głównie z cytryną. Bez jedzenia, z wyjątkiem zielonej glinki bentonitowej w jakiejkolwiek formie. musi być przyjmowany doustnie w postaci proszku i wodę gliny. Czy też liczne mleczka gliny z zielonej glinki bentonitowej zewnątrz w chorej części ciała. Mleczka należy umieścić na gardła, oskrzeli, glina wyciągnął z ciała przez cały brud. Jednocześnie trzeba przeprowadzić leczenie chorego narządu. Czy antyseptyczne płukania wodę za pomocą pipety gliny. Można przełączać je ze słoną wodą (rano i wieczorem). W bardziej złożonych przypadkach konieczne jest, aby sok cytrynowy nosa, czysty lub nieznacznie rozcieńczony (kilka kropli do każdego nozdrza). Należy również płukać 2 razy dziennie gliny zimnej wodzie. Jeśli to konieczne, trzeba zrobić inhalację lub wdychanie gorącej pary, to należy natychmiast umieścić balsam wykonany z zielonej glinki na czole, gardła i szyi. Dróg oddechowych powinny być dokładnie oczyszczone, trzeba oddychać przez nos i nos tylko! Kontynuować płukanie gardła zaprawą z gliny i pić co godzinę przez kilka łyków roztworu gliny. Możesz ssać w kawałek zielonej glinki bentonitowej, na przemian z plasterka cytryny na dzień. Zimne mleczka zrobić gliny z gliny na podbrzusze i umieść gorące okłady na szyję. Gorący okład: we wrzącej wodzie omijania dziecka ręcznikiem, wycisnąć i owinąć go gardła pacjenta. Natychmiast po usunięciu gorących gadżetów zrobić zimny okład z gliny szyi, usunięto po 2 godzinach, ale jeśli czujesz, że glina stała się gorąca i sucha, należy go natychmiast usunąć wszystko zmyć. Uwaga: to jest niemożliwe, aby podgrzać glinę. Tak więc, należy na przemian ciepłe okłady i płyny gliny, bez obawy, na godzinę przed i spadnie temperatura. Powinno być również bardziej prawdopodobne, aby balsam wykonany z zielonej glinki na podbrzuszu. Polecam dokonanie płyny, kompresuje do neutralizacji toksyn, a także środek przeciwbólowy. Kilka z otrębów pszenicy gotowanej w małej ilości wody tak długo, jak w roztworze jest jednorodna i zagęszczona. Otrzymaną zawiesinę rozprowadza się na kawałku materiału warstwa 1 cm, a w części usunięte nawet grubsze. Ruszt świeżego czosnku, stosuje się zawiesinę do powierzchni płyny, a jednocześnie gorąco - na ból miejscu przez 2 godziny. Uwierz mi, ataki astmy przestanie!

Boris Reshetnyak, Rosja, poz. Tarasovskiy

W leczeniu astmy oskrzelowej i astmy konieczne wykonanie osłony 10 surowe jajka płukanie oraz z ciepłą wodą z mydłem, wysuszyć w piecu i zemleć na proszek. Wycisnąć sok z cytryny 10 średnich wlać się na proszek i odstawiono w ciemnym miejscu w ciągu 10 dni. Odcedzić i wycisnąć. Take 1 łyżeczka pół godziny przed posiłkiem. 10 żółtka jaja, a sama ilość cukru (objętościowo), aby ajerkoniak, a następnie dodanie do niej butelkę brandy, dobrze wymieszać. Trzykrotnie krzyżem i napoju, uprzednio kodowane, 1 łyżkę 30 minut przed posiłkami. Wykluczyć z pomidorów żywności, pomidor, herbata, kawa, kakao, czekolada, wołowiny, łososia, truskawki, czerwone jabłka, kapusta czerwona, produktów mleczarskich, arbuz, żurawiny, maliny. Po odzyskaniu stopniowo wprowadzać tych pokarmów w diecie. Infusion i wywar z dojrzałych wiśni śliwek. Herbata z konfiturą z niej stosuje się zarówno do łagodzenia ataków siebie, oraz do leczenia. Posiada rozkurczowe, przeciwbólowe, działanie rozszerzające naczynia w systemie oskrzelowej. Napar: 1 łyżka czereśnia śliwa wlać 1 kubka wrzącej wody, w pobliżu, nalegają 30 minut, chłodny, mielenia miąższu. Odcedzić, przezwyciężyć. Dolać wrzątku do pierwotnej objętości. Take 1-2 łyżki ciepło infuzji 3-4 razy dziennie

Natalya Borisovna Kulishova, Krzyworoska

Osiem środki folk astmy:

1. Wziąć 6-8 g trawy głównego sinica, parzenie kubek wrzącej wody i wkłada do wlewów w ciągu 1-2 godzin. Take 1 łyżka godziny po jedzeniu.

2. Rano, na czczo, 2 jajka ubij z cukrem i napoju.

3. 1 łyżka pyłek drzew iglastych, 1 łyżka masła, 1 szklanka miodu i 1 szklanka orzechów mielonego. Take 1 łyżeczka 10-15 minut przed posiłkiem 3 razy dziennie.

4. 1 łyżka szałwia pozostawia się gotować w 1 szklance mleka, przecedzić i pić gorące przed pójściem spać.

5. Pij herbatę wykonane z mieszanki następujących ziół: liści malin, krwawnika, pokrzywy, rozmarynu, matka-i-macocha, ziele dziurawca, tymianek, nasiona kopru, czarnego bzu, babki i knotweed.

6. Z silnym kaszlu kompresuje. Weź suchy twaróg, moczyć go w surowicy iw nocy umieścić na klatce piersiowej i plecach. Zbierać. Kiedy ser jest suchy, zastąpić go innym.



7. 5-10 g nasion konopi zalać 1 szklanką wody lub mleka wrzenia, sączy ściśnięcie i napojów, do 3 razy.

8. 2 kg owsa wlać 5 litrów wody i 3 Chasa drgać. Szczep, dodać 200 g przetworzonego aloesu, 1 kubek miodu, ma 20-30 gramy pół godziny przed posiłkiem.

Ludmiła Jakowlewna Shevchenko, Chersoniu

Ingaliruem astma, uczta gardła. 1 część miodu rozpuszczono w 2 częściach wody destylowanej. Stosowany do inhalacji. Czterdzieści lat temu zachorował na tę chorobę. Jeden człowiek poinformowani RHODODENDRON 250 g oraz 15 g pokrzywa 1 litr wody. W godzinach wieczornych, konieczne jest, aby gotować, niech napar na noc i pić następnego dnia. Jest to bardzo duża dawka. Mam go zredukowana do połowy, a następnie stopniowo przywrócony do normy. Ponadto, nawet widziałem smołę medycznej. Wlewa się łyżeczką solanki kapanie 5-6 krople smoły i pili. Wypiłem dwa razy dziennie. W ciągu dwóch tygodni od leczenia bólu przeszedł w oskrzelach i poszedł plwociny. To był traktowany jako okres trzech miesięcy, a od czterdziestu lat nie wiem co astmę. Jestem teraz 78.

Anna Ilinichna Pawlenko, Zaporoże

Mój syn jest jeszcze dzieckiem zaczął chorować na zapalenie oskrzeli z astmatycznych komponentu. Lekarze wzruszyć i przewidywania przyszłych astmę. Ale jeden dobry człowiek powinni traktować jego syn powiedzieć im drogę. Lek przygotowany według własnej receptury. Wymieszać 1 butelkę koniaku pięciogwiazdkowego, 1 szklanka soku z cytryny i cukru świeżych 1 szklanka. To wszystko dość proste przygotowanie - lek jest gotowy. Stosowanie leku potrzebne 1 łyżka 3 razy dziennie 30 minut przed posiłkami. Dałem dziecku łyżeczki 3 razy dziennie. Równolegle, dał pić wywar z matki-i-macochy i oregano (płyta główna). W celu przygotowania bulionu zażywali 1 łyżkę Mieszaniny tych ziół, przegotowanej wody i gotowane na łaźni parowej przez 15 minut. Po tym, twierdząc, 45 minut i dał pić 1 łyżka syna 2-3 godziny. Trzeba pić aż do końca. Po pewnym czasie zdał astmę składnik, a za nim, i zapalenie oskrzeli. Teraz syn 26 lat, i dzięki Bogu, wszystko w porządku.

Ludmiła Oliynyk, Dneprodzerzinsk

Jedna kobieta powiedziała mi, że miała astmę. Więcej niż 50 m, to nie mógł przejść. Lekarze i powiedział jej: „Babciu, tak będzie i żyć z astmy”. A ona wybranie koloru indygo, parzona i pił jak herbatę. Sushil i zobaczył miesiące i pozbyć się tej choroby.

Iwan Pietrowicz Muhin, s. Taborovka

Astma oskrzelowa. 1 kg owsa wlać 2 litry wody i gotować przez 4 godziny gotowana. Następnie ostudzić i przecedzić. Zemleć liści aloe tak, że zielona masa okazało 400 g wrzenia i 2 szklanki wody 2 łyżki Liście brzozy, tymianek i malina, nalegać 10 minut i przecedzić. Wymieszać z powyższych składników. Dodaj do szklanki miodu, kieliszek czerwonego wina, 100 g alkoholu, 200 g oleju maślanego nieogrzewany. Należy zwrócić około 2 litrów leki. Przechowywać w lodówce i zużyć tylko w ciepłym Form (!). Jeśli pacjent czuje się dobrze, a następnie podjąć 3-4 łyżki dziennie leku, jeśli to jest złe - szklanka dziennie.

OP Kowaliow, Stari Guta

Niemal od dzieciństwa, byłem chory na astmę. W wieku 18 lat wyszła za mąż, a ataki astmy były niemal stale. Zostanie zabrana do szpitala, nakłuć, jak lepiej i znowu ataki przynieść do domu, ale nadal zimno. Urodziła córkę w 1966 roku, takie ataki uspokoiła się nieco, ale świszczący oddech i duszność pozostał. A babcia poszła i Dziadek. Oddychanie stało się łatwiejsze, a katar nie przechodzi. Potem zrobiłem prawie jak kiedyś poinformowała matkę, gdy w wieku 37 lat miała przeziębienie. Jeden przyjaciel powiedział, że jest pół szklanki cebuli przetarł i wypił na pusty żołądek. Mama zrobiła tak, ale potem 10 minut bardzo udręczony. Jednak po ponad trzydziestu pięciu lat, ona nie wiedziała, co na grypę i przeziębienia. Oczywiście bałam się pić sok od razu - pół szklanki to gdzieś 125g, więc jest podzielony na 3 razy. Widziałem dziennie przez 2-2,5 łyżki i katar był gotowy. Sok świeże każdym razem. Kiedy działa wiele zaleca ten przepis, jeśli epidemii grypy zaleca się 3 następujące po sobie dni, 30 minut przed posiłkiem, i dodano 1 g kwasu askorbinowego, jego wstępnie rozcieńczone w 1 szklanki wody. Grypa natychmiast wycofać. Askorbinka powinny być białe, a nie różowe. Astma jest w końcu uciekł przez jednego z zielarza w Krzemieńczuka, świeć nad jego duszą. Napisałem do niego list i wysłał zioła że zajęło mi cztery miesiące. Równolegle z ziół picia tabletki „Teofedrin” pierwszą, 1 tabletkę 3 razy dziennie, a następnie 1 tabletka 2 razy dziennie, a następnie 1/2 - 3 razy na 1/2 - 2 razy dziennie, i tym podobne .. . 1/3, 1/4, co drugi dzień, dwa ... i aż do pełnego wyzdrowienia. To eskalacja jak mam zapalenie oskrzeli w ciągu 40 lat. W 39 lat, urodziła syna, a gdy był rokiem bardzo proste, zachorował na odoskrzelowe zapalenie płuc, była w szpitalu przez dwa miesiące, ale niektóre nie, i tak rozładowany. Nie mogłem chodzić, która odbyła się na ścianie. „Teofedrin” pobierano co 2 godz. Twarz była niebieska. Znajomy sympatyczny i poufne mówili, że urodziła, powiedzmy, niemowlę, a najbardziej w lewo ... ale przeżył. Dzięki trawie i dobrymi ludźmi. Kompozycja ziół, które przesłały mi dziadek, wpisana Loch srebro (oliwa), liście eukaliptusa i owoców głogu. Wziąłem 1 st. l. Mieszaninę wylewa się 0,5 litra wrzącej wody w ciągu 1 godziny i przesączono na tarczowej 100 g po upływie 1 godziny po jedzeniu 3 razy, a czwarta w ciągu nocy. I zaledwie czterech miesięcy.

Ekaterina Zhuravleva, Dniepropietrowsk

W astmie oskrzelowej. Pozostawia matki i macochy - 10 g liści babki - 10 gramów pączków sosny - 10 g 4 łyżeczki utrzymuje się 2 godziny zimnej wody (200 g). Następnie zagotować w szczelnym pojemniku w ciągu 5 minut, odsączyć. Take 1 łyżka 3 razy dziennie.

Nikołaj Nikołajewicz Voloshko z. Taraschanka

imbir - dobrym narzędziem w leczeniu astmy, w niektórych przypadkach, imbir całkowicie uzdrawia. Imbir Nalewka: 400 g imbiru, umyć, skórki i ruszt. Następnie wlać do butelki i napełnić alkoholem. Nalegać na słońcu lub w ciepłym miejscu przez 2 tygodnie, potrząsając od czasu do czasu. Wlew powinien być żółty. Odcedzić, wycisnąć przez gazę i dać trochę stoiska. Nalewka z imbiru powinny pić 2 razy dziennie 1 łyżeczka na szklance wody po śniadaniu lub obiedzie (lub lunchu i kolacji). Od czasu do czasu zrobić dwa-trzy dniową przerwę. W leczeniu imbiru nie zaleca się jeść mięso, a stopy powinny być zawsze ciepłe. Przed pójściem spać koniecznie zrobić ciepłą kąpiel stóp.

Cheban Natalya Mołdawia

pierś herbata. Stosowany jest jako środek wykrztuśny dla górnych dróg oddechowych. korzeń prawoślazu - 2 kawałki liści matki i macochy - 2 części trawy Motherboard - 4 części, babki pozostawia lantsetolistnogo - 3 części, korzeń lukrecji - 3 części. Mieszaninę wlać kubka wrzącej wodzie przez 30 minut, przesączono i występować w postaci ciepła do 1 / 4-1 / 2 kubki przez 3 godziny.

Z.V.Markovskaya, z Kalinowka

Zioła z astmą

Melilotus (kwiaty). Napar napoju przygotowano z 30 g koniczyny kwiatów i 1 litr wrzącej wody, 1/4 kubka co godzinę. Viola tricolor (trawa). Picia, który jest zespawany z szybkością 20 g surowców roślinnych w szklance wrzącej wody. Kalina (owoce). 1 filiżanka owoców 1 litr wody, gotowano przez 10 minut, przesączyć, dodać 3 łyżki miód. Sukcesja (trawa).7 g zioło przegotowanej wody, nalegają 10 minut i przesączono. Take 1 łyżka rano i wieczorem.

środki zaradcze Astma ludowe

1. Pacjenci z astmą nie trzeba: iść do łaźni parowej, nie można spać w ciągu dnia (zwłaszcza po jedzeniu). Podczas leczenia nie należy przyjmować leki moczopędne, które zwiększają ataki astmy. Wykluczyć z diety mięsa, boczek, wędzonego mięsa. Jeśli to możliwe, należy użyć świeżego mleka koziego codziennie.

2. Drobno posiekać gałązki sosny, dodać cukier (jeśli jest miód, tym lepiej) i wody w równych proporcjach. Dusić w piekarniku. Take 1 łyżka 3 razy dziennie.

3. Mark 2 łyżki Brzoza liści, 1 łyżka brzozy pąki, 1 łyżka liście pokrzywy, 1 łyżka rumianku, 1 łyżka aksamitki (koszyki), rdest trawy 1 łyżka, 1 łyżka tymianek. Wszystko wymieszać i przechowywać w kartonowym pudełku. 2 łyżki opłata ta zaparzyć jedną filiżankę wrzącej wody i pić 0,5 szklanki 3-4 razy dziennie. Leczenie kontynuuje się aż do końca kompozycji. Zwykle po tygodniu przychodzi ulga. Traktuje nawet uporczywy astmę.

Zinaida Vasilevna Moskovka z. Zanko

Podczas ataku astmy jest przydatna do podjęcia znanego ludowym. Gotować, aż ziemniaki ciała, umieścić go w misce z gorąca, usiąść, umieścić miskę w porę, przykryty kocem z głowicą i oddychać ziemniaki pary. Przez cały czas picia bardzo gorącej herbaty żurawina (wziąć liści herbaty i świeże lub suszone owoce). Gdy jest to ulga aby dostać się do łóżka i ciepły koc, aby dobrze ukryć. Ze słabym ataku może ograniczyć odbiór bardzo gorącej herbaty z żurawiny.

LS Kutsenko, Krzyworoska

0,5 litra białego wina się Chelidonii 5 g i 1 łyżkę miód. Gotować w garnku z gliny, tak długo jak będzie 125 gramów płynu. Pić 2 razy dziennie po pół szklanki kawy.

Anatolij Golub, Mirgorod

Napary z ziół: pokrzywy kwietniu - 0,5 szklanki, quinoa kwietnia (młoda trzcina liści) - 1 łyżeczka, 1 szklanka wody, 0,5 łyżeczki soda. Wszystko wymieszać i odstawić na 9-10 dni w świetle w ciepłym miejscu. Take 1 łyżeczka raz dziennie przed snem. Życzę wam wszystkim powodzenia w leczeniu.

Ludmiła Alekseevna Dmitrieva, Tokmak

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
© 2021 po.ungurury.ru