Objawy menopauzy u kobiet. Okresy i objawy menopauzy i metody leczenia

Menopauza prędzej czy później dojdzie do jakiegokolwiek dama elegancki wieku, martwić się o to nie warto, lepiej przygotować się do nowego etapu życia. Słowo „menopauza” to z greckiego „scenie”, który jest bardzo symboliczne, ponieważ jest to kolejny krok w rozwoju kobiet. Korzyść z nowoczesnej medycynie w celu określenia gotowość organizmu do menopauzy, w celu określenia predyspozycji do choroby, która pociąga za sobą swoją ofensywę.

Każdy panie w wieku od 45 do 50 lat zmniejsza aktywność żeńskich hormonów płciowych w organizmie i globalnych zmian. Od tej chwili życie można podzielić na 3 etapy:

Przed menopauzą lub przed menopauzą - wczesna menopauza. Jest to długość od początku wygaśnięcia funkcji hormonalnej jajników do całkowitej redukcji w cyklu miesięcznym. U kobiet przed menopauzą przejawiać pierwsze objawy kobiecej menopauzy, czas trwania tego etapu jest indywidualny, ale przeciętnie od 2 do 10 lat.

Objawy menopauzy u kobiet

W organizmie istnieją takie zmiany fizjologiczne:

  1. Falling płodność.
  2. Jest brak miesiączki okresach cyklu nie są liczne, lub odwrotnie, zbędne aż krwawienia macicy.
  3. W normalnym odstępie przedmenopauzalnego przepływu między okresami zwiększa się od 40 do 90 dni.
  4. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku piersi, ze względu na wahania estrogenu.

klimakterium - Chodzi rok po ostatniej miesiączki, która była z pań. Wyobrazić naturalnie, jeśli nie było już możliwe.



postmenopauza - okres od ostatniej miesiączki spontanicznego do końca życia kobiety. W tym okresie produkcja hormonów przez jajniki przestaje całkowicie, poziom estrogenu snizhet, wargi sromowe stają się wiotkie, rzadkie włosy łonowe. Zmieniać i kształtować piersi, sutki są spłaszczone, skóra starzeje. W badaniu, śluz ginekolog jest znacznie zmniejszona z szyjki macicy, i znika z upływem czasu.

Objawy menopauzy u kobiet

Wiek, kiedy dana kobieta rozpocząć pierwsze objawy menopauzy, a nie być w stanie zlokalizować i zidentyfikować żadnego ginekologa. Każdy organizm - cienka struktura z jego indywidualnymi cechami. Ale elegancka dama wiek musi być przekonany, że właśnie z początkiem menopauzy życie nie kończy się, lecz tylko wprowadzając nową, piękną scenę.

Wiadomo uderzenia gorąca i nocne poty - pierwsze oznaki początku czasu u kobiet, ponieważ jest to najczęstsze dolegliwości, które zauważają w tym okresie. pływy - wygląd całego ciepła ciała, ciepła od szyi, twarzy, klatce piersiowej i na dół. Skóra może być pokryte plamami, impuls przyspiesza się w tym samym czasie, a temperatura ciała może nieco wzrosnąć. Częste uderzenia gorąca towarzyszy obfite pocenie.

Ataki pocenie są szczególnie silne. Nie zapominaj, że jest to normalny proces fizjologiczny, aby zoptymalizować temperaturę ciała i uwalniają toksyny.

Objawy menopauzy u kobiet

. Oprócz podstawowych objawów menopauzy, dla znaków menopauzie oraz szereg innych objawów, każdej kobiety i one też są mocno zaniepokojeni lub w ogóle nie powstać:

  • bezsenność;
  • kołatanie serca;
  • Mrowienie lub drżenie kończyn;
  • Drętwienie rąk i nóg;
  • Uczucie ściskanie w klatce piersiowej;
  • dreszcze;
  • Wahania często wysokie ciśnienie krwi;
  • lęk;
  • Nietrzymanie moczu, częste oddawanie moczu;
  • Zmniejszenie popędu seksualnego;
  • Suchość skóry i slizistyhobolochek;
  • Pogorszenie kondycji włosów;
  • Przyrost masy ciała i zmiany kształtu.

Jak leczyć objawy menopauzy i sobie z tym poradzić?

Aby uniknąć wielu objawów opisanych powyżej, związanych niedobór hormonu, należy odwołać się do mamologist, ginekolog i endokrynolog. lekarzy przeprowadzi pełny przegląd, pomagając przezwyciężyć objawy menopauzy. T. k. Każda kobieta jest wyjątkowa, a objawy jednostki. Lekarz wybierze leki i leczenie dla Ciebie.

Aby zrekompensować niedobór hormonów płciowych (estrogenów i progesteronu) doświadczonych specjalistów mają tendencję do przepisywania hormonami precyzyjne dozowanie dla każdej osoby. Podstawą tych leków - estrogenów i progesteronu, a procedura nazywa się hormonalną terapię zastępczą. Leki, takie jak hamulec w trakcie procesu starzenia się, normalizacja hormony.

Objawy menopauzy u kobiet: opinie

Objawy menopauzy u kobiet

  • Galina, 50 lat: Często słyszę o tym, jak odepchnąć kulminacyjny, ale dlaczego to zrobić, natura - mądry struktura sama decyduje, kiedy coś ofensywę. Konieczne jest, aby śledzić te sygnały, ale nie dyktować charakter i nie starają się ingerować w ten proces. Mam na myśli normalne, zdrowe ciało kobiety i wstrzymać atak w wieku 50 lat.
  • Irina, 41 lat: I am 41, 39 rozpoczęła menopauzy. Piłem przez pierwsze 2 lata leku klimonorma, a następnie spadła. Tak, to jest bardzo nieprzyjemne pływy, irytujące, a często zdarza się nagle, ale szczerze mówiąc myślałem, że wszystko przebiega bardzo przerażające. Czytałem wiele informacji, artykułów i recenzji. Ale w rzeczywistości, to jest przenośny i bezbolesny. I psychicznie nie jestem szczególnie zaniepokojony. Więc nie jest to naturalny proces, na żywo barwne życie i cieszyć się małe rzeczy, wszystko czeka na niego prędzej czy później. Główną rzeczą właściwie i rozsądnie postrzegać wszystko.
  • Anna, 53 lat: Tak, menopauza, niestety, niestety to brzmi, nie można wyleczyć, to nie choroba, konieczne jest, aby nauczyć się żyć i zrobić sobie nawzajem. W przeciwnym razie nic się nie dzieje. Mam 3 lata. W pierwszym roku po prostu oszalał i nie rozpoznaje siebie. A następnie stopniowo zacząłem słuchać i uczyć się nowego siebie i stopniowo dostosować, wyregulować. Aby wesprzeć Zebrane zaakceptować Klimafit. Ta naturalna medycyna zioła, jest doskonały, a ja przyszedłem tutaj w ubiegłym roku, wielkie wyczucie.

Zobacz także:

Climax - nieunikniony okres w życiu kobiety. Może to przynosi pewien dyskomfort, a czasem problemy zdrowotne, ale nie z powodu tego doświadczenia! Menopauza - zjawiskiem naturalnym, a nie choroba. Aby pomóc radzić sobie z objawami menopauzy, odnoszą się do specjalistów. Również w tym przypadku ważne pozytywne nastawienie i położenie aktywne życie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
© 2021 po.ungurury.ru